Krabička poslední záchrany

28.09.2021
Poté, co dostalo moje dítě diagnózu autismu, dostalo moje manželství ránu na solar. A mezi oči. A pod pás. A když leželo schoulené na zemi, kopnul si do něj kdejakej nasranej kolemjdoucí. A počůral ho zatoulanej pes. 


Po diagnóze by byla užitečná raná péče i pro mé manželství. Nebo alespoň první pomoc. Vlastně bych se spokojila i s KPZkou.
Ze země jsme se prozatím zvedli.
Takže než nás to zase porazí, můžu si tady zamachrovat a navrhnout obsah takové KPZky.
Rozhodně bude naplňovat svůj původní význam a bude ryze praktická. Budou v ní pouze konkrétní, hmatatelné věci. Žádná stokrát omletá doporučení jako sdílení, komunikace, tolerance, pochopení, intimní život, společné projekty, společné hezké zážitky.


1. Lahev vína a aspirin - ani jedno nebudete chtít sdílet, ale i tak to na chvilku pomůže.

2. Číslo do manželské poradny - není čas ztrácet čas! Vaše komunikace se brzo smrskne na přesvědčování Vašeho protějšku, aby se nezabil, případně na přesvědčování sama sebe, abyste ho nezabila.

3. Gumička na zápěstí - stanete se velmi rychle tolerantnější, pokud ji natáhnete a pustíte pokaždé, když svého milovaného zatoužíte poslat do ... 

4. Zrcátko - připomene Vám, kdo jste. Po diagnóze uvnitř zestárnete o jednu až dvě generace, nestíháte pochopit ani sama sebe.

5. Multilíčidlo - koukla jste se zrcátka.

6. Učebnice sexuální výchovy - reálně Vám hrozí, že intimní život a vše s ním související prostě zapomenete.

8. Prdící pytlík pro návštěvy - na jiný společný projekt a společný hezký zážitek nebudete mít energii.
 




Rodina dětí s autismem prochází vývojem včetně vývoje postraumatického: